Život a poslanie sestry Faustíny

Apoštolka Božieho Milosrdenstva dnes patrí k najväčším mystikom a najznámejším svätcom Cirkvi. Prostredníctvom nej Pán Ježiš odovzdal svetu veľké posolstvo o Božom Milosrdenstve, ukázal univerzálny vzor kresťanskej dokonalosti a inšpiroval v Cirkvi veľké dielo Apoštolské hnutie Božieho Milosrdenstva.

Život sv. sestry Márie Faustíny Heleny Kowalskej

Narodila sa v dedinke Głogówiec, v malej dedine západne od mesta Lodž v Poľsku 25. augusta 1905. V septembri 1917 začína chodiť do základnej školy. Skončí tri ročníky, lebo už v roku 1921 pracuje u známych svojej rodiny. V júli 1924 cestuje do Varšavy s úmyslom vstúpiť do kláštora. Predstavená Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva jej prisľúbi prijatie do kláštora, ale predtým odporúča jej pracovať, aby si pripravila skromnú výbavu. Po roku je prijatá a začína kláštorný postulát.
Po skončení noviciátu a osemdňových exercícií skladá prvé rehoľné sľuby. 1. mája 1933 skladá večné sľuby. 13 rokov žila v kláštore Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva. Bol to život dlhého utrpenia, ktoré znášala s veľkou trpezlivosťou.
Zomrela 5. októbra 1938. Jej telesné pozostatky sú uložené v kaplnke sestier Božieho Milosrdenstva v Krakove-Lagiewniky.

18. apríla 1993 bola vyhlásená za blahoslavenú a 30. apríla 2000 ju vyhlásil Sv. otec Ján Pavol II. za svätú.

Poslaním sv. sestry Faustíny sú 3 úlohy

Priblížiť a ohlasovať svetu pravdu zjavenú vo Svätom písme o milosrdnej láske Boha ku každému človeku.

Vyprosovať Božie Milosrdenstvo pre celý svet, zvlášť pre hriešnikov, a to najmä praktizovaním nových foriem úcty k Božiemu Milosrdenstvu, ktoré nám odovzdal Pán Ježiš: obraz Krista s nápisom: Ježišu, dôverujem v Teba, sviatok Božieho Milosrdenstva, pripadajúci na prvú nedeľu po Veľkej noci, korunka k Božiemu Milosrdenstvu a modlitba v hodine Milosrdenstva (15.00 hod.). S týmito formami kultu a so šírením úcty k Božiemu Milosrdenstvu sú spojené veľké prisľúbenia Pána Ježiša, pod podmienkou dôvery voči Bohu a praktizovania činorodej lásky k blížnemu.

Treťou úlohou v poslaní sestry Faustíny je inšpirovať vznik apoštolského hnutia Božieho Milosrdenstva, ktoré má hlásať a vyprosovať Božie Milosrdenstvo pre svet a ktoré smeruje ku kresťanskej dokonalosti cestou, ktorú nám ukázala sestra Faustína. Je to cesta založená na postoji detskej dôvery k Bohu, ktorý sa vyjadruje plnením jeho vôle, a na postoji Milosrdenstva k blížnym. Dnes do tohto nového hnutia v Cirkvi patria milióny ľudí vo svete: rehoľné kongregácie, svetské inštitúty, kňazi, bratstvá, združenia, rôzne spoločenstvá apoštolov Božieho Milosrdenstva a osoby, ktoré individuálne spĺňajú úlohy, ktoré nám Pán Ježiš zveril skrze sestru Faustínu.